O NAS

Alternatywny Punkt Przedszkolny Empatia zrodził się w odpowiedzi na obserwacje dzieci podczas mojej pracy zawodowej. Widząc, jak wspaniale funkcjonują dzieci, które mają wolność w podejmowaniu wyborów, zapragnęłam stworzyć miejsce, które da im taką możliwość oraz pozwoli na swobodne wyrażanie siebie, swoich emocji i potrzeb.

W Empatii zwracamy szczególną uwagę na emocjonalny rozwój dzieci, dbając przy tym, by czuły się akceptowane i bezpieczne. Szanujemy indywidualne preferencje, proces adaptacji dostosowywany jest do każdej rodziny z osobna. Nawiązujemy głębokie więzi zarówno z dziećmi jak i z ich rodzicami, wierząc, że tylko współpraca jest w stanie zaowocować dobrym samopoczuciem przedszkolaków.

Stawiamy na relacje, dlatego nasze dzieci mają możliwość swobodnej zabawy, nieskrępowanej zasadami dyrektywnych zajęć. Korzystają z praw bycia dzieckiem, uczą się poprzez doświadczanie. W trakcie prowadzonych wspólnie projektów, poznają nowe treści we własnym tempie, na tyle, na ile gotowe są przyjąć.

Empatia to miejsce dla dzieci, które chcą cieszyć się dzieciństwem i poznawać świat. Oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe, wspierając gotowość dziecka do udziału w nich. Bardzo ważny jest dla nas kontakt z naturą. Nasze przedszkolaki spędzają możliwie jak najwięcej czasu na powietrzu.

Od trzech lat wspólnie z Agatą Marjańską zmieniamy i współtworzymy Empatię, by było w niej jeszcze więcej leśnej edukacji, swobodnej zabawy i kreatywności. Owocem tej współpracy jest Niepubliczne Przedszkole Empatia, które od września 2023 roku działa w Gdyni Dąbrowie.

Zapraszamy do współtworzenia z nami Empatii,

Marta Jagodzińska i Agata Marjańska

założycielki Empatii, psycholożka i psychoterapeutka systemowa (Marta), pedagożki (Agata i Marta)